Fundacja Orangełączy, uczy, inspiruje
rozmiar tekstu: AAAPrzełącz na wersję z wysokim kontrastemENG

Dźwięki marzeń

Jak wspierać rozwój słuchu i mowy dziecka? - wirtualne spotkania dla rodziców

To cykl spotkań internetowych „Jak wspierać rozwój słuchu i mowy dziecka”, na które serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów małych dzieci. Spotkania prowadzą specjaliści programu Dźwięki Marzeń: lekarze, logopedzi, psycholodzy i pedagodzy.

Jak dołączyć do spotkania?

Możesz dołączyć do spotkania w najwygodniejszym dla Ciebie miejscu: z domu, z biura, z kawiarni. Wystarczy dostęp do internetu, słuchawki lub podłączone głośniki.

Harmonogram spotkań online:

28 maja - mgr. Urszula Miłejszo – psycholog dziecięcy
tytuł: Jak wspierać moje dziecko w rozwoju.
część I: Dzieci w 1 roku życia.
część II: Dzieci w 2 roku życia.
część III: Dzieci 3 i 4 letnie.
11 czerwca - dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka – laryngolog, audiolog dziecięcy

tytuł: Czym się kierować wybierając aparat słuchowy dla dziecka?część I: Jak słyszy dziecko z wadą słuchu? -
część II: Aparaty słuchowe dla dzieci – mity i fakty. -
25 czerwca - mgr. Monika Grabowska – Prystawko – logopeda, pedagog specjalny

tytuł: Wsparcie rozwoju mowy dziecka z wykorzystaniem elementów metody werbo-tonalnej.
17 września godz. 9-11 dr n. med. Katarzyna Bieńkowska
– polonistka, logopeda, wykładowca akademicki
tytuł: Jak ocenić czy mowa mojego dziecka rozwija się prawidłowo?
1 października godz. 9-11 mgr Elżbieta Szmyt – logopeda, surdopedagog
tytuł: Moje dziecko ma problemy ze słuchem.
15 października godz. 9-11 dr n. hum. Anna Prożych surodpedagog, logopeda, wykładowca akademicki
tytuł: Znaczenie ćwiczeń słuchowych w rozwoju językowym dziecka od urodzenia do wieku przedszkolnego.
29 październik godz. 18.00 mgr Dorota Szubstarska – logopeda, surodlogopeda
tytuł: Świat opowiadany. O rozwoju mowy dziecka i znaczeniu naszych dorosłych zachowań językowych.
12 listopada godz. 9-11
mgr Monika Grabowska-Prystawko – logopeda, pedagog specjalny
tytuł: Ćwiczenia z dzieckiem z wykorzystaniem elementów metody werbo-tonalnej.
oraz mgr Anna Kozińska – logopeda, pedagog
tytuł: Wczesna nauka czytania jako forma wspomagania rozwoju dziecka.
26 listopada godz. 9-11
mgr Monika Szymańska-Wróbel, mgr Alicja Arendt, mgr Emilia Pankowiak - terapeutki słuchu i mowy
tytuł: Przykładowe ćwiczenia z dziećmi z instruktarzem dla rodziców - do wykorzystania w warunkach domowych.
10 grudnia godz. 9-11 mgr Paweł Tendera  – specjalista rachunkowości i księgowości, osoba niesłysząca
tytuł: Droga przez świat ciszy.

Zobacz transmisję online i zadaj pytanie na czacie.  http://www.live.tvip.pl/live/dzwieki-marzen/

Webinaria kierujemy w szczególności do rodziców dzieci niesłyszących lub dzieci z problemami w rozwoju funkcji komunikacyjnych. Na internetowe warsztaty zapraszamy także rodziców dzieci, które nie wymagają wsparcia terapeutycznego. W trakcie rozmów ze specjalistami poruszone są tematy z zakresu psychologii, logopedii, laryngologii, audiologii, foniatrii i szeroko rozumianego rozwoju umiejętności komunikacyjnych dziecka. Relacja filmowa z każdego spotkania wraz z zapisem czatu zostanie udostępniona na stronie internetowej Fundacji Orange w zakładce "Poradnik- materiały do pracy z dzieckiem".

Chcesz dowiedzieć się więcej jak wspierać rozwój swojego dziecka, zapytaj eksperta. Czekamy na Ciebie, dołącz do nas.

Strefa wiedzydla prasyZłóż wniosekWolontariusze w akcji
?